Nahrávam...

Vyspinkajte sa ako bábätko bez bolesti zúbkov!

streda, 24 február 2016 05:14

Odpoveď na spomínanú otázku sa zdá byť miestami až veľmi jednoduchá, no sú aj jej zložitejšie možnosti. V prvom rade si treba uvedomiť intenzitu záťaže počas celého dňa, ktorú zuby spracúvajú a absorbujú na raňajky, olovrant, obed a večeru, niekedy aj neskoršiu večeru (veď vieme :) ). Počas spomínaných chodov sa nám v medzizubnom priestore ukladá množstvo nečistôt a zbytkov jedál, ktoré, či chceme, či nie, pracujú na tom aby nám dokonale pokazili náš dobrý pocit so zdravých zúbkov. Ak sa prejaví kaz alebo bolesť, je to prejav nesprávneho a nedokonalého čistenia si zubov, ktoré sa zbiera dlhšiu dobu v našej zubnej ,,karmatickej" zásobni.  

Je preto veľmi potrebné sledovať akou intenzitou nás zuby bolia a kde konkrétne pociťujeme bolesť. Nie je správne si vravieť ešte ma to bolí málo a skoro vôbec, netreba s tým teda nič robiť. Zubné kazy si na vás počkajú a pokiaľ sa jedná o horší problém ako kaz tak verte, že môžete dopadnúť veľmi zle. Najjednoduchšou cestou ako si zagarantujete sami pred sebou dostatočnú ochranu je pravidelná prevencia pred chorobami aj vďaka dentálnej hygiene, ktorej cieľom je vyčistiť potrebné miesta ale aj kontrolovať, či je všetko v poriadku aj s ďasnami, krivosťou zúbkov atď.  

INTENZITA bolesti je signál tela !  V tomto prípade sa dá kvalifikovať problém priamou úmerou, čím viac bolí, tým rýchlejšie treba zasiahnuť. Bolesť môže byť intenzívnejšia aj cez deň, no cez množstvo iných podnetov a vzruchov ju nedokážeme odhaliť, zato večer sa dostávame do najväčšieho pokoja, dokážeme vnímať naše telo omnoho citlivejšie a máme pocit, že bolesť je väčšia. Sila bolesti môže určovať aj to, že sa problém nachádza inde a nie priamo v zuboch, o tom by vedeli svoje rozprávať tzv. ,,dutinári", ktorí pociťujú tupý tlak až bolesť zubov práve z dôvodu zápalu prínosných dutín. Ďalším spúšťačom bolesti zubov vie byť aj stres, ktorý je nenápadnejší ako zubný kaz, či iné choroby, preto skúste večer pred spaním položiť svoje telo do kľudového režimu pomocou dýchacích cvikov, alebo iných relaxačných metód, ktoré si viete dopriať aj počas dňa.

Nečakajte na najhoršie a vyspite sa do krásy každú noc! Prídite do Vienna dental clinnic na dentálnu hygienu a kontrolu zúbkov. Budeme sa na vás tešiť!

 

Naposledy zmenené utorok, 07 marec 2017 10:26

Napíšte komentár

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.